” Siyasi iktidarın hiçbir engellemesiyle karşılaşmamayı umut ediyoruz”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için CHP’li belediye başkanlarına talimat verdiklerini bildirdi.

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim 12 Ekim Pazartesi günü başlayacaktır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönergesiyle  tüm belediye başkanlıklarımıza yeni bir talimat yazısı gönderdik. Belediyelerimiz, okulların dezenfeksiyon işlemlerinden, maske ve hijyen kitleri dağıtımı ile eğitim setleri ve kırtasiye malzemeleri yardımına kadar geniş bir yelpazede çalışma yürütecektir” dedi.

“UMARIM İKTİDAR ENGELLEMEZ”

CHP’li tüm belediye başkanlarının mevcut imkânlarını zorlayarak, pandemi sürecinde büyük sıkıntılar yaşayan öğrencilere destek olmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini vurgulayan Seyit Torun, “CHP olarak bu çalışmayı, hiçbir siyasi kaygı gütmeden, tam bir seferberlik ve dayanışma anlayışı içinde başlattığımızı halkımızın bilgisine sunuyoruz. Bu çalışmayı yaparken de siyasi iktidarın hiçbir engellemesiyle karşılaşmamayı umut ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın