Sabah Ola Hayrola

Önceki gün milletvekilliği düşürülüp ardından tutuklanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu,  24 saat geçmeden koronavirüs tedbirleri kapsamında tahliye edilerek, ev iznine çıktı.

Enis Berberoğlu, tutukluluğunun üzerinden 24 saat geçmeden tahliye edildi.

Gazeteci ve eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, dün milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun, koronavirüs tedbirleri kapsamında ev iznine gönderildiğini ifade etti.

Yargılandığı davada, ‘siyasi ve askeri casusluk maksadıyla devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklamak’ suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası alan CHP’li Enis Berberoğlu’nun milletvekilliği, dün TBMM’de düşürülmüştü.

Vekilliğinin düşürülmesinin ardından dün akşam saatlerinde Bakırköy’deki evinde gözaltına alınan Berberoğlu, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Maltepe L Tipi Cezaevine gönderilmişti.

Milletvekilliği düşürülen Berberoğlu dün 65 yaşına basmıştı.

Berberoğlu’yla birlikte, HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın da vekillikleri düşürülmüştü. HDP’liler de tıpkı Berberoğlu gibi tutuklanmıştı.

 

Bir cevap yazın