Provokasyon Olmayınca Linç de Yok!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Çubuk’ta cenazesine katıldığı sırada linç girişimine uğradığı şehit Piyade Er Yener Kırıkcı’nın babası Mustafa Kırıkcı’yı, CHP Genel Merkezi’nde ağırladı. Şehit babası Kırıkcı , Kılıçdaroğlu’nu Çubuk’taki evine davet etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Nisan 2019’da teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan piyade er Yener Kırıkcı’nın, Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlı Akkuzulu Mahallesi’nde 21 Nisan 2019’da düzenlenen cenaze törenine katılmıştı. Kılıçdaroğlu burada, bir grubun linç girişimine uğramış, bir eve sığınarak uzun süre mahsur kalmıştı.i.

CHP’den yapılan açıklamaya göre Kılıçdaroğlu, 19 Nisan 2019’da teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan sözleşmeli piyade er Yener Kırıkçı’nın babası Mustafa Kırıkçı’yı, CHP Genel Merkezi’nde ağırladı.

Kılıçdaroğlu’nun makam odasında yapılan görüşmede şehit babası Kırıkçı, CHP liderini Çubuk ilçesindeki evine davet etti.

Görüşme talebinin birkaç gün önce şehit babası Kırıkcı’dan geldiği öğrenildi.

Ziyarete, Kılıçdaroğlu’na başdanışmanlarından Kenan Nuhut eşlik etti. Kılıçdaroğlu’nun makam odasında yapılan görüşmede şehit babası Kırıkcı, yaşanan olayla ilgili üzüntülerini iletti.

Saldırının kendi aileleriyle bir ilgisinin olmadığını anlatan Kırıkcı’nın “Saldıranlar dışarıdan gelmiş. Anadolu’da cenaze evine, düğün evine gelenlere böyle mi yapılır, biz iltifat ederiz. Siz bizim acı günümüze gelmişsiniz. Benim oğlumun cenaze namazını bile doğru düzgün kıldırmadılar” dediği öğrenildi.

Aynı zamanda dayısı da şehit olan Kırıkcı’nın, şehit oğlu ve dayısının bulunduğu mezarlıkta su sorunu yaşandığını da anlattı ve bu konuda yardım istedi. Kılıçdaroğlu’nu Çubuk’taki evlerine davet eden Kırıkcı’nın, oğlunun isminin Ankara’da uygun bir yere verilmesini talep etti. Kılıçdaroğlu, bu konuları Mansur Yavaş ile görüşeceğini söyledi. Kılıçdaroğlu ve Kırıkcı, saldırıdan sonra ilk kez görüşmüş oldu.

Bir cevap yazın