Kızıl Elma Koalisyonu Büyüyor

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 2015 yılında Aydınlık Gazetesi’nde yazdığı baş yazıda Tayyip Erdoğan’ın da Kızıl Elma Koalisyonu’na dahil olduğunu ilan etmişti. İlk kez haklı çıktı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümü dolayısıyla “Kızıl Elma” marşı ile marşın yer aldığı video klip hazırlandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Kızıl Elma” marşının yer aldığı klibi, “Bizim için ‘Kızıl Elma’‬ büyük ve güçlü Türkiye’dir. Malazgirt’ten 15 Temmuz’a destanlar yazan milletimizin kutlu yürüyüşüdür. Kızıl Elma, gölgesinde nice mazlumun serinlediği ulu çınardır. Cebelitarık’tan Hicaz’a, Balkanlardan Asya’ya tüm insanlığın hasretle beklediğidir.” sözleriyle Twitter hesabından paylaştı. ‬‬

 

Siyasette ‘Kızıl Elma  koalisyonu ve tartışması ise 2003’te ortaya çıkmıştı. İşçi Partisi’nin gençlik örgütü Öncü Gençlik’in Başkanı Mehmet Perinçek ile İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Levent Temiz Taksim’de ortaklaşa ‘Kızıl Elma Mitingi’ düzenlemişti. Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin de destek vermesiyle ortaya “Kızıl Elma Koalisyonu” çıkmıştı.

Bu koalisyon 2007’de Ergenekon davası iddianamesinde de yer aldı.

Doğu Perinçek ise 2015 yılında Aydınlık gazetesindeki baş yazısında AKP ve Erdoğan’ın Kızıl Elma Koalisyonuna dahil olduğunu ilan etti.. Seçim boyunca AKP propagandası yapan ve HDP karşıtlığı temelinde faaliyet yürüten Perinçek, AKP’nin “seçim zaferiyle birlikte” kendi “başarısını da” ilan etti. Perinçek yazdığı yazıda Erdoğan’ın Kızıl Elma koalisyonuna dahil olmasını şöyle anlattı:

“AKP yönetimi, Açılım siyasetinden vazgeçti ve Vatan Partisi’nin yıllardır savunduğu mevziye geldi.

Acaba Vatan Partisi olarak ne yapsaydık, Tayyip Erdoğan ile aynı cephede olmamak için, PKK’nın ve ABD’nin yanına mı geçseydik?

Yıllardır savunduğumuz Bölücü Teröre karşı devletin yaptırım gücünü etkili olarak kullanma siyasetini bırakıp, biz de CHP gibi Açılımcı mı olsaydık?

Tayyip Erdoğan ile yan yana gözükmemek için, ABD’nin kara gücüyle el ele mi verseydik?

Amerikancı güçlerin, PKK’nın, Fethullah Terör Örgütü’nün ve CHP’nin bizden istediği buydu.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Doğu Perinçek’in iddiasını doğrularcasına iki yıl sonra , 2017 yılında gerçekleşen Gençlik Şurası’nda gençlere, “Siz siz olun gençliğinizi öldürmeyin. Bir gününüzü, bir saatinizi, bir anınızı sakın boşa geçirmeyin. Bizim gençlik konusunda Kızıl Elma’mız var” diyerek seslenmişti.

 

 

Bir cevap yazın