“Kaldığımız Yerden Bıraktığımız Gibi Devam Edeceğiz”

Gazeteciler Barış Terkoğlu, Ferhat Çelik, Aydın Keser dün gece tahliye oldu. Terkoğlu yaptığı açıklamada, ” kaldığımız yerden bıraktığımız gibi devam edeceğiz” dedi.

MİT kanuna muhalefetten  yargılanan gazeteciler Oda TV Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik ve Yeni Yaşam Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser dün gece tahliye oldu.

Libya’da şehit olan MİT mensubunun cenaze töreni haberi nedeniyle “İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek” suçundan haklarında dava açılan Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu  ile  Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel’in de aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu, 1’i firari toplam 8 sanığın yargılandığı davada karar verildi.

Mahkeme gazeteciler Barış Terkoğlu, Ferhat Çelik, Aydın Keser hakkında tahliye kararı verdi.

Gazeteciler saat 01.35 civarında Karbey Dinlenme Tesislerinden serbest bırakıldı.

Bizde En İyi Bildiğimiz Şeyi Yapacağız, Gazetecilik Yapacağız.

Barış Terkoğlu burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tüm arkadaşlarımızın tıpkı benim gibi burada olması gerekirdi. Çünkü bu dava daha önce bizim karşılaştığımız davalar gibi açıkça bizi susturmak, bizim kalemimizi kırmak, bizi engellemek için açılmış bir davadır. Onlar en iyi bildikleri şeyi yapıyorlar. Hukuk yoluyla insanlar üzerinde baskı kurmaya, kalemini kırmaya, insanların yazdıklarını engellemeye çalışıyorlar. Bizde en iyi bildiğimiz şeyi yapacağız, gazetecilik yapacağız, biz de yazmaya devam edeceğiz, biz de araştırmaya devam edeceğiz, yazılmayanların üstüne gitmeye devam edeceğiz. O yüzden benim söyleyeceğim şey ; Kaldığımız yerden bıraktığımız gibi devam edeceğiz.

Bir cevap yazın