İzmir’de Bugün Savunmadaki CHP’li : Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda

CHP İzmir yine savunmada…

 Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, sosyal medya hesabı üzerinden yıllar önce yaptığı paylaşımlarda “Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği” iddiasıyla ifadeye çağrıldı. Arda, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, Gaziemir Belediye Başkanı CHP’li Halil Arda hakkında, geçtiğimiz yıllarda sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı iddia edilen paylaşımlar nedeniyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Savcı, bugün Başkan Arda’yı ifade vermek için adliyeye çağırdı. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, ifade vermek üzere savcılığa gitti.

İzmir Cumhuriyet Savcılığı’ndaki sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen arda, 20 dakika süren ifadesi ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 6.Sulh Ceza Hakimliği suçun işlendiğine dair delil bulunmadığına hükmetti.

Başkan Arda’dan Açıklama

 

Mahkeme çıkışı Gaziemir Belediyesi önüne gelerek basın açıklaması yapan Arda’yı belediye çalışanları ve Gaziemirliler alkışlarla karşıladı. Başkan Arda’ya açıklaması sırasında CHP’li meclis üyeleri de destek verdi.

Başkan Arda, kendisine iftira atıldığını belirterek “Biz kendimizi bu yola feda etmişiz. Bu görevi layıkıyla yapmak için belediye çalışanlarımızla birlikte yolumuza devam edeceğiz. Dimdik ayaktayız. Hepinizi çok seviyorum. Bizi cezaevine atarak susturabileceklerini zannediyorlar. Ama yanılıyorlar” dedi.

Gaziemirlilerin destek ve dualarıyla dimdik ayakta olduğunu vurgulayan Arda, “Bundan 1 yıl önce Gaziemirlilerin desteğiyle aday oldum. Rekor oyla seçildim. Seçildiğim gece yaptığım konuşmada şunu söylemiştim, ‘Emanetinizi beynime kazıdım’. 1 yıldır bu emanete sahip çıkmak için canla başla çalışıyoruz. Bunu herkes görüyor. Başkan seçildiğimde ‘3 ay maaş ödeyemez’ diyenler yanıldılar. Belediye çalışanlarının şu anda 1 kuruş alacağı yok. Belediye mallarını korumak için canla başla çalışıyorum. ‘Çivi çakmadı’ diyorlar. 6,5 milyon liraya 19 adet kamyon aldık. Bu çivi değil, mıhtır mıh…” diye konuştu.

Belediyede yapısal değişiklikler yaptıklarını, bunun sonuçlarını uzun vadede alacaklarını belirten Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, şunları söyledi:

“Siyaseten bizi engelleyemeyenlerin iftiralarıyla mücadele ediyoruz. Şikayet ettiler. İftira attılar. Gittik savcıya da açıkladık, hâkime de açıkladık. Tutuksuz olarak davamız devam edecek. Biz bu yola eşimle birlikte baş koyduk. Kendimizi bu yola feda etmişiz. 95 yaşındaki annem üzüntüyle bekliyor. Onun yanına giderek şimdi ellerinden ve yanaklarından öpeceğim.”

Bir cevap yazın