İstanbul Sözleşmesi Mağduruymuş!

Çocuğa istismardan tutuklanan tarikat lideri Nurullah, müritlerine yazdığı mektupta İstanbul Sözleşmesi mağduru olduğunu söyledi!

Sakarya’da, 12 yaşındaki çocuğu istismar ettiği gerekçesiyle tutuklanan tarikat lideri Fatih Nurullah, müritlerine yazdığı mektupta baba F.A’yı uyuşturucu bağımlısı olmakla, kendisine komplo kurmakla suçladı. Öte yandan Nurullah tutuklanmasına ilişkin, “İstanbul Sözleşmesi’ndeki beyan esas alınarak, bu durum zuhur etmiştir” dedi.

Sözcü Gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre, tarikat lideri Fatih Nurullah, müritlerine mektup yazarak kendisini savundu. Gerçek adı Eyyüp Fatih Şağban olan Nurullah’ın cemaate dağıtılan mektubu şu şekilde:

“İcazet töreni öncesinde böyle meşum bir olay yaşanması fakiri üzmüş, yeni halife kardeşlerimizin boynunu bükmüştür. Bütün halifelerimiz, rehber ve zakirlerimiz vazifelerine devam ederek yokluğumuzu hissettirmemesi temennimizdir. Hacı Bayram Külliyemizin tamamlanması ricamızdır. Bize gelince…”

“SİZİ ÜZECEK BİR ŞEY YAPMADIM, KOMPLOYLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

“Aklıma Ahmet Yesevi Hazretleri geldi. 63 yaşından sonra yer altına inmiş ve bir daha ışığı görmemiş. Kendimi şartladım. Çıkarsam hizmetinize devam edeceğim. Sizi üzecek bir şey yapmadım. Komployla karşı karşıyayız.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’Nİ HEDEF ALDI

Uyuşturucu bağımlısı birinin bozuk aile yapısının korunması için yaptığımız merhameten yardımlar ihanet ve komplo olarak geri dönmüştür. Kızlarını bize teklif etmişler. Bizim de ‘Yaşı 18’e geldiğinde belki olur’ demekliğimiz olmuştur.

Bir cevap yazın