“İnce” Gündem

CHP eski genel başkanları Hükmet Çetin ve Murat Karayalçın bugün saat 14.00’te Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce’nin partiden ayrılmasının masaya yatırılacağı bir görüşme gerçekleştirecek.

Kemal Kılıçdaroğlu ile  yapılacak görüşmede, eski genel başkanlardan Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın’ın olacağı kaydedildi. Daha önce randevu günü olarak perşembe günü kararlaştırılmış, Muharrem İnce’nin parti kurma olasılığı nedeni ile  görüşme erkene çekilmişti.Altan Öymen bu nedenle bugünkü görüşmeye katılamıyor. Öymen  CHP Genel Başkanı ile görüşmesini yine perşembe günü gerçekleştirecek.

CHP Hepimizin Evidir”

Gazeteci İsmail Saymaz’ın Hikmet Çetin ile yaptığı görüşmeyi ve CHP’deki son gelişmeleri aktardığı tweeti şöyle:

“Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin, yarın saat 14’te CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edecek.

Ziyarette, “İnce Krizi” de görüşülecek.

Çetin, bana şunları söyledi:

Ziyarette, “İnce Krizi” de görüşülecek.

Çetin, bana şunları söyledi:

“Hangi gerekçe olursa olsun, kimseye ayrı parti kurma hakkı vermez. CHP hepimizin evidir. İnce’nin de evidir.”

“Genel Başkana Bu İşi Halletmelisiniz Diyeceğiz”

Hikmet Çetin, şöyle devam etti:

“Üzerimizde müthiş bir baskı var. Tabanımız ‘Neden devreye girmiyor, engel olmuyorsunuz?’ diye bizi arıyor. Yarın genel başkana ‘Bu işi halletmelisiniz’ diyeceğiz. Bu işin çözümü için üzerimize düşen bir sorumluluk varsa görev alırız.”

 

Deniz Baykal’ın Görüşmeye Katılmasına Doktorları İzin Vermedi

“Muharrem İnce’nin ayrılmasına da parti kurmasına da göz yumamayız” açıklaması yapan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın da bugün Kılıçdaroğlu ile yapılacak görüşmeye katılması için arandığı, ancak Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın doktoruyla görüşmesinden sonra, “Doktorlar babamın kalabalık içine çıkmasını uygun görmüyor” dediği aktarıldı.

Bir cevap yazın