İmamoğlu’ndan Beyoğlu Belediye Başkanı’na : Müsamere çocuğu olma Belediye Başkanı ol!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, simit tezgahları yüzünden kendisine tepki gösteren Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’a sert çıktı. “Cahillik yapıyor sayın belediye başkanı. Hiç yakışmıyor. “

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstiklal Caddesi’ndeki bazı simitçi tezgahlarının kaldırılması kararından sonra kendisine tepki gösteren Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’la ilgili şöyle dedi: “Daha hiç olmadan, işi gücü sansasyon yaratmak. Birilerinin ihbarı, talimatı üzerinden bir müsamere çocuğu gibi çıkıp kameraların önünde saçma sapan haberler yapmak. Ben, ona, belediye başkanı olmayı tavsiye ediyorum.”

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalında soruları yanıtlayan İmamoğlu, “Mansur Yavaş’ı kıskanıyor musunuz” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Ben takım oyuncusuyum. Takım oyuncusu arkadaşını kıskanmaz, tam aksine ona gollük paslar atar. Benim için Mansur Bey’in pozisyonu budur. Ben onun başarılarıyla gurur duyuyorum, her gol attığında da seviniyorum. Sanırım o da benim gollerime seviniyordur.”

Cüneyt Özdemir’in “İstiklal Caddesi’ndeki simitçi ve kestanecilerin tekel oluşturduğunu söylediniz. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, ‘Bu öyle bir şey değil’ diyerek bir video ile bazı belgeler paylaştı sosyal medyada. Siz, izleyebildiniz mi?” sorusuna ise İmamoğlu şu yanıtı verdi:

“En çok üzüldüğüm belediye başkanlarından birisi”

– Çok yazık. Ben, üzülüyorum. Bazı üzüldüğüm belediye başkanları var. Diğerlerinin ismini şimdilik vermeyeyim. Bazen onlar birinci sıraya geçiyordu, ama son birkaç aydır Haydar Ali Yıldız’ın hızına hiç kimse yetişemiyor. En çok üzüldüğüm belediye başkanlarından birisi.

Bir cevap yazın