“Gazetesiz Gazeteci” Zeydan Karalar’ı Kayyımla Tehdit Etti

Adana’da “Gazetesiz Gazeteci” olarak anılan ve daha önce,”Devlete ait gizli belgeleri yayınladığı ve devlet görevlilerine hakarette bulunduğu gerekçesiyle 26 ay hapse mahkum edilen” Zeki Kızılkaya, yerel bir radyo programında Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı yerine kayyım atanabileceğini söyleyerek tehdit etti.

Ayağını Denk Alsın

Adana’da yayın yapan yerel bir radyonun 21 Mayıs tarihli yayınına katılan Kızılkaya, Karalar için ‘ayağını denk alsın’ ve ‘bunu bir ön uyarı olarak anlasın’ dedi.

Seyhan Belediyesi Kültür İşleri Müdürü olarak görev yaparken KHK ile ihraç edilen Güven Boğa’nın, Zeydan Karalar’a fiili olarak danışmanlık yaptığını öne süren Kızılkaya, “danışman ekibinde yer alıyor, nerede buluştuklarını da biliyoruz” dedi.

Güven Boğa’nın yasadışı örgütlerle ilişkisi olduğunu öne süren Kızılkaya, Adana’da HDP desteği olmasa seçimi kazanamayacağını söylediği Karalar’a yönelik olarak, “Ayağını denk al, bunu bir ön sezi, ön uyarı olarak kabul edin. Terörle iç içe olan kişilerle birlikte olmanız sizi iyi bir yere götürmez. Sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı görevden alındı yerine kayyım atandı denilmesin” şeklinde konuştu.

Kızılkaya’nın sözlerine tepki gösteren Güven Boğa ise çarşamba günü konu hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Bir cevap yazın