“CHP’li Belediyeler Bütün Engellemelere Rağmen Tarih Yazıyorlar”

Tele1 canlı yayınına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ,”Türkiye genelinde CHP’li belediyelere ait 2 bin 554 personel, valilerin ve kaymakamların emrinde çalışıyor. Türkiye genelinde 720 aracı tahsis etmiş bizim belediyelerimiz” diyerek, “Yüzünüze gözünüze dursun. CHP’li belediyeler gerçekten bütün engellemelere rağmen tarih yazıyorlar.” şeklinde konuştu.

Bu kriz döneminde CHP’li belediyelerin, valilerin ve kaymakamların istediği her şeyi yaptığını belirten Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Ben size rakamları vereyim. Adana’yı vereyim. Bizim Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı şimdi hapse atıldı. Erdoğan’ın talebi, isteği üzerine hapse atıldı. Bu ülkede onun tutuklanması için iddianame yazan savcı savcı değildir, onu hapse atan hakim de hakim değildir. Bu ikisine yargı mensubu diyemeyiz. Bunlar sadece bir makamdan talimat alıp, o makamın beklentilerine uygun karar verip, bir genci haksız yere hapse atanlardır. Burada olay normal bir tartışma bile olsa hapis yok ki burada. Hangi hukuka göre… Adana’da 195 personelimiz valiliğin ve kaymakamlığın emrinde çalışıyor. Türkiye genelinde CHP’li belediyelere ait 2 bin 554 personel, valilerin ve kaymakamların emrinde çalışıyor. Türkiye genelinde 720 aracı tahsis etmiş bizim belediyelerimiz. Şimdi düşünebiliyor musunuz, akıl sağlığını kaybeden birisi bu CHP’li belediyeleri kalkıp terör örgütleriyle bir tutuyor. Akıl, mantık yok burada. Ne söyleyeceksiniz Allah aşkına? Basit bir tartışma yüzünden olay devasa büyüdü. Niye? CHP’li belediyeleri kötülemek için. Yüzünüze gözünüze dursun. CHP’li belediyeler gerçekten bütün engellemelere rağmen tarih yazıyorlar.”
Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin ayrım yapmadan herkese, tüm kesimlere hizmet götürdüğünü aktardı.

Bir cevap yazın