“Bize Ahlak Dersi Vermeye Kalkınca Komik Duruma Düşüyorlar”

CHP İzmir İl Başkanı Yücel, son zamanlarda bazı parti yöneticileri ve üyelerinin geçmişte yaptıkları sosyal medya paylaşımlarının gündeme getirilmesiyle ilgili çok sert tepki gösterdi. Trol ordusunun yargıyı manipüle ettiğini söyledi.

İl Başkanı Yücel, Koyurga’nın suç unsuru sayılan tweetlerini 17 yaşındayken attığının altını çizerek, iktidarın ülkeyi yönetmekteki acziyetini gösterdiğini söyledi.

Twitter adresinden açıklamalarda bulununan Yücel, “Ekonomik krizi, işsizliği ve ülkenin sorunlarını çözmeye çalışmak yerine, o tarihte 17 yaşında olan bir kız çocuğunun 7 sene önceki tweetleriyle uğraşarak siyaset üretmeye çalışmak, iktidarın ülkeyi yönetmekteki acziyetini gösteriyor.” dedi.

Söz konusu suçlamanın trol ordusuyla örgütlendiğini dile getiren Yücel, hukuk üstünlüğüne vurgu yaparak, “Hukukun üstünlüğünü savunan bir siyasi anlayış olarak küfür ve hakaret dilini asla tasvip etmeyiz ve normalleştirmeyiz. Hukuki süreç kendi mecrasında yürür. Ancak trol ordusuyla yargının manipüle edilmesine, insanların hedef gösterilmesine, sosyal medya kazıcılığı ve cadı avcılığı yaparak topluma kin, nefret ve düşmanlık tohumları ekenlere de izin vermeyeceğiz.” dedi.

“Anlaşılan o ki, Saray ve Saray’a hizmet eden Akp’liler, Türkiye’de yıllardır artarak süren ekonomik kriz ve kendileri zenginleşirken halkın her geçen gün daha da yoksullaşması konuşulmasın diye, yeni suni gündemi İzmir üzerinden yaratmaya çalışıyorlar.
İktidarın cadı avcılığına özenen yöneticileri Türkiye’nin içler acısı ekonomik durumuna çözüm bulmak yerine, oturmuşlar sosyal medya arşivciliği yapmaya çalışıyor. Bizler elbette iddia edilen konular hakkında incelememizi tamamlayıp, gereğini yapacağız.
 Ancak kendi paralı trolleri ve yandaş medya kurumlarındaki tetikçileriyle, partimize ve genel başkanımıza ağza alınmayacak hakaret ve küfürleri edenler, bize ahlak dersi vermeye kalkınca komik duruma düşüyorlar.
Ülke yangın yeri… Her gün işsizler ordusuna binlerce kişi katılırken, sınav tarihlerindeki saçma değişiklikle gençlerimizin geleceğiyle oynanırken, Saray talimatlarıyla davalar açılıp, tutuklamalar yapılıyorken gündem değiştirme oyununuza düşmeyeceğiz.
Söz konusu hakaretse, memlekette kimse sizin elinize su dökemez.”

 

 

 

Bir cevap yazın