Anlaşıldı Tamam!

Önceki gün İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ile sosyal medya üzerinden tartışan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay, İstanbul Kadıköy’de 5 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile dün  sosyal medya üzerinden tartışan TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, gece saatlerinde İstanbul Kadıköy’de sokakta 5 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Barış Atay’a saldıran grubun küfürlerin yanı sıra “vatan haini” gibi hakaretlerde bulunduğu bildirildi. Hastanede darp raporu alan Atay’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde bulunan Atay’ın kaburgasında incinme olduğu, net durumun çekilen filimin ardından anlaşılacağı belirtildi.

Türkiye İşçi Partisi, Twitter hesabı üzerinden “Halk Düşmanlarına Karşı Mücadelemiz Sürecek!” başlığıyla yaptığı açıklamada, “Gün içinde Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilen Genel Başkan Yardımcımız Barış Atay, bu gece ‘kimliği belirsiz’ bir grubun saldırısına uğramıştır. Barış yoldaşımızın sağlık durumu iyidir. Dayanışma dilekleri için teşekkür ederiz” ifadelerini kullanıldı.

Süleyman Soylu, İpek Er’in ölümünde birinci dereceden sorumluluğu olduğu bilinmesine rağmen serbest bırakılan Uzman Çavuş Musa Orhan’ı koruduğu yönündeki iddiaları gündeme getiren Barış Atay’a sosyal medya üzerinden hakaret ağır hakarette bulunmuştu.

Barış Atay’ın “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın. Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız” şeklindeki  paylaşımını  alıntılayan Süleyman Soylu, “Tecavüzcü PKK yöneticilerinin talimatıyla HDP’den milletvekili olan PKK ve DHKP-C artığı; Benden “tecavüzcü kollayıcı” olmaz da Senden tam tecavüzcü olur… Tuma’nın kollayıcısı Dikkat yakalanma…” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın