AKİT “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama” Suçu İşlemeye Devam Ediyor!

Provokasyonları ve hedef göstermeleriyle ünlü Akit Gazetesi, bayramın ilk günü de aynı şeyleri yapmaya devam ediyor. Akit internet sitesinden verdiği bir haberde  “Çav Bellacı” Alçaklar Çıldıracak İZMİR TEKBİRLERLE İNLEDİ” başlığını kullandı.

İzmir’de heniz camilerden Çav Bella marşı çalınmasıyla ilgili provokasyonun kaynağı ortaya çıkarılamamışken ,durumu kin kusmak,hedef göstermek ve gerginliği yükseltmek için fırsata çevirmek isteyen AKİT, İnternet sitesi üzerinden verdiği haber, attığı manşet, kullandığı dille kendine yakışanı yaptı.

İşte o haber:

“Çav Bellacı” Alçaklar Çıldıracak”

İZMİR TEKBİRLERLE İNLEDİ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu sene camilerde kılınmayan Ramazan Bayramı namazı vaktinde, 81 ilde 90 bin camiden tekbir sesleri semaya yükseldi. Geçtiğimiz günlerde alçakça bir saldırıyla minarelerden ‘Çav Bella’ safsatası çalınan İzmir’de de minarelerden tekbir sesleri yükseldi.

İzmir’de bayram namazı kılınmadığı için camiler boş kalsa da minarelerden tekbir sesleri yükseldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs önlemleri kapsamında Ramazan Bayramında camilerin kapalı olacağını ve bayram namazının camilerde kılınmayacağını duyurmuştu. Önlemler kapsamında İzmir’de camiler kapılar kapalı tutulurken, cami avlusu boş ve sessiz kaldı.

 

Bir cevap yazın