Adım Adım Paralel Baro!

AKP ve MHP’nin destek verdiği paralel baro yapılanması ile ilgili “Avukatlık Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik” öngören teklifin birinci gün görüşmeleri tamamlanarak ilk iki maddesi kabul edildi.

AKP ve MHP’nin ortak hazırladığı “çoklu baro” teklifi olarak adlandırılan “Avukatlık Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik” öngören teklifin birinci gün görüşmeleri tamamlandı. Saat 14.00’da başlayan Genel Kurul’daki görüşmeler 01.20’de tamamlandı.

Teklifin geneli üzerine yapılan konuşmalar tamamlandıktan sonra, 1-12’nci maddeleri kapsayan birinci bölüm üzerine konuşmalar gerçekleştirildi. Ardından teklif maddelerine geçildi. Görüşmelerde teklifin ilk iki maddesi kabul edildi.

Kabul edilen ilk iki madde şöyle:

 

  • Kabul edilen maddelere göre, belirli şartların gerçekleşmesi durumunda aynı ilde birden fazla baro kurulabilecek. Aynı ilde birden fazla baronun bulunması halinde baroya yazılma talebi herhangi bir baroya yapılabilecek.
  • Aynı ilde birden fazla baro varsa avukatlık stajının ikinci altı aylık kısmı, staj yapılan baroya kayıtlı bir avukatın yanında gerçekleştirilebilecek.”

 

Bir cevap yazın